Lehed

20080421

Kas abort.ee on 'usupropaganda' ?

Selline küsimus on tekkinud viimasel ajal ja kiputakse eitavalt vastama. Toon siinkohal paralleeli:

Riik tellib portaali, mis räägib organidoonorlusest (k.a. veredoonorlusest). Tegijateks (ilmselt vähempakkumisega) satub Jehhoovatunnistajate organisatsioon, mis täidab portaali tehniliselt täiesti religioonivabalt - ühtegi viidet Piiblile ei leidu, otsesõnu igavest rahuriiki ei lubata ega midagi, lõvi-lambatalle-arbuusipilte ka ei ole. Samas on kogu portaali meelsus vereülekannete suhtes negatiivselt meelestatud.

Usupropaganda ? Otseselt nagu ei ole (nagu pole ka abort.ee)...

2 kommentaari:

Hundioru Nirti ütles ...

Usupropaganda on ikkagi propaganda, mis meelitab-ähvardab kedagi konkreetsesse usku astuma, eks. Senikaua, kuniks seda ei tehta, pole tegu usupropagandaga.

Ma tean, ma küsisin järele ühe keeleteadlase käest, seda ei saa nimetada usupropagandaks, kui jutt ei sisalda teksti, et "Meie usk on väga hea." :D

Seda saab nimetada ebaeetiliseks, kallutatuks, aga mitte usupropagandaks.

Krt, saage üle sellest sõnast juba.

See on sama hea väljend kui et "olen raskete kontidega, sellepärast ma kaalungi sinust 38 kilo rohkem."

pkala ütles ...

No neh, see vähempakkumiste asi on alati kahtlane. :) Jehoovatunnistajate juhtumi puhul jääks häbisse ilmselt ennekõike hanketingimuste koostajad. Abort.ehhee puhul samuti: kui oleks tahetud teatud hoiakute esitamist, tulnuks need nõudmised esitada enne rahaeraldust. Praegu jääb üle vaid leppida erinevate arusaamiste olemasoluga neis küsimustes ning kui soovitakse, võib ju tellida konkureeriva värava.