Lehed

20071114

Eesti blogosfääri Jeesus

Keda ma Eesti blogosfääri Jeesuse all mõtlen ? Eks ikka maailmapäästmisvaevas ja muidu ilmselt meeltesegaduses blogija, kelle nime kolm korda mainides juhtub hirmsaid asju (Hastur, Hastur...) ! Sestap jätan praegu ta nime mainimata ja hoiatan ka lugejat selle tegemisest, pole vaja ürgset õudust maailmasse ejakuleerida !

Ilukirjandus ilukirjanduseks, pole midagi öelda, grafomaane on ajaloos ennegi olnud, Balzac sai isegi kuulsaks ! Ainult, et kirjutamist võiks veidi harjutada veel. Muidu on nagu hea, ilmselgelt fantaasiameelt natuke isegi on, kirjavigu ka nagu väga ei ole... Sõnade rittaseadmise osas tuleb aga kõvasti tööd teha, selliseid õudusi ei tohiks üks täiskasvanud keeleoskaja mees küll kirjutada.
Teine oluline kriitika on see, et kuna autor on ise rõhutanud, et kirjutab lastele, siis tuleks tugevamalt esile tuua, et tegemist on fantaasia, mitte pärismaailmaga. Lastekirjandus peabki pisut fantastiline olema, aga arusaadavalt fantastiline, muidu võib autori tekitatud pettekujutelmade purunemine lastele eriti valusaks osutuda.

Kokkuvõttes 3 punkti, kümneni on veel veidi arenguruumi. Edasisteks teemadeks võiks pigem olla linnavalitsuse tegude juriidiline lahkamine kuni sõnaseadmisoskus täienenud, siis võiks taas lastekirjanduse poole vaadata.

(kopeerides stiili: this post has been brought to you by RdN's campaign against... well, what can I say without saying Hastur again ? Oh cra

Kommentaare ei ole: