Lehed

20071024

Suur juubel jäi tähelepanuta !!

Seoses sügiseste kiirete aegadega jäi eile tähelepanuta suur juubel.

23. oktoobri öösel, 4004 aastat enne meie ajaarvamist lõi Iisraeli jumal YHWH maailma.Palju õnne, kerake !

On üldlevinud teadmine, et see kuupäev vastab tõele, kogu vajalik - ja leitud - tõendusmaterjal on Raamatus kirjas ja et usklik inimene ei lase ennast Kurja õpetusest - teadusest, mis üritab vastupidist väita - eksitada !

12 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Ah, rahune maha.

Ray D. Noper ütles ...

Tere anonüümne ! Kas lõbustatud olemine on keelatud ? Inimeste lolluse üle irvitamine ?

miira ütles ...

Kuule, Noper, su blogi läheb meeldivalt huvitavamaks. Lase aga edasi ja ma loodan, et ka vastuseid/kajasid tuleb ohtralt - saan ma ka targemaks.

Mihkel ütles ...

Kreatsionismi naeruvääristamine.. njah.. see on üpris turvaline küll.
Umbes nagu osatamine, et ega see Eurovisioon küll süvamuusika pole.

Ray D. Noper ütles ...

Lollust tulebki naeruvääristada... Kreatsionismi, "kristalliusku", teisi, kes üritavad ignorantsi hüvesid kuulutada... Kui vaid suudaks kogu idiotismi inimkonnast välja ravida...

Mihkel ütles ...

Ühinen Zeldini arvamusega, et usk lolluse väljajuurimise võimalikkusesse on üks naiivsemaid uske üldse. Eriti muidugi teaduslikust seisukohast vaadatuna.. religiooni ja müüdivaba ühiskonda pole suudetud siiani leida.

Kusjuures juhin tähelepanu asjaolule, et inimene sünnib siia maailma kottlollina - ta ei tea midagi teadusest ega objektiivsetest tõdedest (noh, ega ta ka matemaatikast, keeltest, kultuuridest jne. jne).. teisisõnu inimene sünnib siia maailma puudulikuna. Ja teised inimesed - need, kes on oma sünnipärast lollust katse-eksituse meetodil ehk natuke juba vähendanud, peavad siis seda paratamatult lolliltsündinut abistama nii kuidas oskavad.
Haridus on kultuuriline vägivald loodusliku lolluse vastu.

Kristlik traditsioon on kutsunud seda puudulikult sündimist pärispatuks (origin sin); paar sajandit tagasi hakati seda pidama moraalseks kategooriaks ja sellest tuli palju jama.
Arusaamine, et pärispatt on suuresti rumalus, on esimene samm kristluse intellektuaalsema suuna mõistmisel.

Bioloogilisest seisukohast vaadatuna ignorants on hüve - sügavalt religioossed ühiskonnad sigivad märksa paremini. Fakt.

Aga arvamus, et inimesel on mingi inimülene roll (näiteks objektiivne arusaam maailmast).. see on juba kenake teleoloogia ehk midagi religiooni vallast.

Ray D. Noper ütles ...

Lahkame su ülipikka kuid mõttelagedat kommentaari.
"Bioloogilisest seisukohast vaadatuna ignorants on hüve" - vt. ka religioossed sõjad, Kool-Aid, 9/11.

"arvamus, et inimesel on mingi inimülene roll (näiteks objektiivne arusaam maailmast).. see on juba kenake teleoloogia ehk midagi religiooni vallast." - empiirilise kogemuse grupimütoloogiaga saastamise vältimine on inimülene roll ? Järgmine kord võid hingamise kohta sama väita, sisu jääb samaks.

Kristliku traditsiooni ma üldse ei kommenteeri, enne, kui keegi mu varasematele küsimustele vastab.

Inimene sünnib siia maailma mitte lollina vaid teadmatuna, lollus on aja jooksul saavutatav seis, kui empiirilised kogemused heidetakse kõrvale mütoloogia nimel.

Ühinen Dawkinsi arvamusega, et ignorantsi levitajad on inimkonna kasvajad, eriti teaduslikust seisukohast vaadatuna.

Mihkel ütles ...

Hehee.. Dawkins on üks naljakamaid misjonäre üldse.
Ta nagu üldse ei saa aru, et need nn Empiirilised Teadmised ei evi selliseid omadusi, et inimene peaks (PEAB!) neid tunnistama!
"Sina ei pea mitte oma lastele muinasjutte rääkima, sina oled KOHUSTATUD rääkima neile objektiivseid teadmisi, muidu sa teed pattu!"

"empiirilise kogemuse grupimütoloogiaga saastamise vältimine on inimülene roll ? "
ja mis seda kohustaks? Kui enamus inimesi ostustab õpetada oma lastele muinasjutte, siis mis oleks see inimeste demokraatlikust tahtest suurem TAHE, millele peaks inimene alluma? Jumal nimega Objektiivne Tõde?

Esimene asi, millest tõeline teadlane ja kriitiliselt-objektiivselt mõtleja peaks alustama, on vaadelda maailma ja objekte sellisena nagu SEE ON (ehk objektiivselt) mitte ette kirjutama kuidas SEE PEAKS OLEMA; Dawkinsiga tuututavad kaasa tavaliselt a la inseneri, lihtfüüsiku tüüpi tegelased, kel on väga vähesed teadmised aregubioloogiast ja eriti arengupsühholoogiast ja kultuuripsühholoogiast.
Nad vaatavad inimühiskonda ja nad ütlevad, MILLINE SEE PEAKS OLEMA!?!
"Enamikel inimestel peaks olema teistsugune maailmapilt!"

Eriti napakas tundub Blackmore-Dawkins oma memeetikaga- inimesed on tahtetud ideede paljundajad-imiteerijad... religioossed ideed on ühed edukamalt paljunevad.. ja mon dieu! Dawkins karjub meemipaljundusaparaatide peale, et need VALESID meeme paljundavad! See on sama debiilne kui karjuda peegli peale, et see vale valgust peegeldab!

Ray D. Noper ütles ...

Einoh, ma ei ütle midagi, aplaus, lahe demagoog oled, kahjuks kasutad ikka neid vanu tüdimuseni kuulatud ja kulunud väiteid...

Keegi ei keela sul lastele valetada, kui sul selline tahtmine peab tulema. Lihtsalt, ära tule tüli norima, kui keegi su valedele tähelepanu juhib.

Demokraatlik tahe on muidugi jõuline argument. Miljardid kärbsed ei saa ometi eksida, seega söögem kõik sitta ? Tahtmat esile kutsuda Godwini seaduse tagajärgi, ei too ma teist head näidet selle kohta :P

Esimene, millest teadlane ja kriitilis-objektiivne mõtleja peaks alustama, on vaadelda maailma ja objekte sellisena, nagu NEED ON, mitte kirjeldama, kuidas MÜTOLOOGIA neid ette kujutab. Dawkins oli hea näide sinu tühjast nimedegaloopimisest (kusjuures, Dawkins vähemasti on tunnustatud teadlane, erinevalt varem näiteks toodud parateadusse langenud füüsikust või teoreetilistest filosoofidest...). Realistid vaatavad maailma ja uurivad kuidas see toimib ja siis räägivad sellest, parafilosoofid räägivad sellest, kuidas neile maailm tundub, sõltumata sellest, mis ümberringi toimub, ning nõuavad, et kõik aktsepteeriks seda maailmapilti, mille kunagi samasugused oma puudulike teadmistega kokku luuletasid. Väike palve ja Kool-Aid ?

budist ütles ...

Kuna sa alustad "meie" ajaarvamist Kristuse sünnist, siis oled tegelikult kristlane ja pead ka oma blogi lugejaid alateadlikult kristlasteks, aga sa ise ei taha seda endale tunnistada ning sellest tulenevalt võitledki oma sõnades nii aktiivselt kristlusega. Soovin, et sa sõlmiksid kristlusega rahu st. leiaksid endas jõudu see seljataha jätta...

Ray D. Noper ütles ...

Ma kasutan kaasaegset terminoloogiat, millestki tuleb ju lugema hakata aastaid ? Olgu siis hüpoteetiline aasta 0... On see halvem, kui Unixi epohh, mis loeb aega meie ajaarvamise 1970-ndast aastast ? Astronoomiline kalender, teadküll...
Rääkimata sellest, Kristuse sünd on eri "ajaloolaste" poolt paigutatud pea igale aastale vahemikus 8. e.m.a. kuni 36. m.a.j.... Võta nüüd kinni.

haldjas ütles ...

aga mul on aasta 10220 juba.

niikaua on minu maalapike eksisteerinud - väidetavalt teaduslikult ;)