Lehed

20070924

Küsimus religioossetele blogosfäärilistele

Eelneva artikliga kokkuvõttes hakkab mingi kildkond mind nüüd usklike tagakiusamises süüdistama... Aga ma ei kiusa ju neid taga ! Ma lihtsalt tahaks teada... Korra ma juba esitasin küsimuse, millele aga keegi vastata ei tahtnud: kas kristlased peavad kinni kõigist Piibli seadustest ? Kui mitte kõigist, siis millistest kinni peetakse ja kes teeb valiku ? Kas raamat, mis kutsub üles tapma pereliikmeid, kes ei usu samuti, nagu sina (5Ms 13:10) või lihtsalt inimesi, kes omavad piibliväliseid teadmisi (3Ms 20:27), teisitiuskujaid, kes naeruvääristavad iganenud kombeid (3Ms 24:16), kes ei järgi neidsamu iganevaid kombeid - või järgivad nihkega (4Ms 15:35, 5Ms 17:5), lihtsalt tõrksaid lapsi (5Ms 21:21), on üldse aktsepteeritav kui "moraalne kompass" ?

8 kommentaari:

Ingrid ütles ...

Blogi pole eriti sobiv koht religiooniteemalisteks arutlusteks mitmel põhjusel.
Mis aga sinu ainsasse küsimusse puutub, siis Piibel pole ainult Moosese raamatud, s.o. Vana Testament, vaid on ka evangeeliumid (Uus Testament).
VT järgi elavad usklikud juudid.
Uus Testament on uus seadus.
Uus seadus on armuõpetus kõigile.

Ray D. Noper ütles ...

Kas see tähendab, et VT võib täiega ära unustada ? Kümme käsku jne., mida USA-s kohtusaalide juurde jne. tahetakse üles panna, on ju Moosese raamatutest... Nüüd läks asi palju segasemaks.

Ega Vanas Testamendis muidugi midagi head ei olnud jäänud ka, Koguja ainult - Saalomoni Tarkuseraamatu võtsid targad kirikuisad ka piiblist välja...

Ingrid ütles ...

Jeesus ütle, et ta pole tulnud mitte käsku tühjaks tegema, vaid seda täitma.

Ray D. Noper ütles ...

Ahaa, hakkame jõudma, hakkame jõudma... Ma lugesin piibli läbi viimati mitu aastat tagasi, ei mäleta nagu, et oleks olnud kusagil loetelu või filtritki, millistest Moosese seadustest tuleks kinni hoida, mida muuta, mida ära jätta...

Ingrid ütles ...

Sa mine käi ära neil Alfa.kursustel, mis igas kirikus päris võhikutele peetakse, saad vastuseid peaaegu kõigile oma küsimustele , lisaks ka neile, mida sa praegu küsidagi ei oska.:-)

Ray D. Noper ütles ...

Alfa-kursused ? Proovitud, vähemalt üks kirik pühendas põhilise aja kahele teemale - kiriku protokoll ja "miks Jumal on ülim". Miks-küsimustele põhimõtteliselt vastust ei antud, v.a. juhul, kui neid sai mis-küsimuseks ümber pöörata... Analoogilistele küsimustele sain lõpuks vastuseks, et 'seda ei saagi mõista, seda saab ainult tunda, kui oled Jeesuse enda südamesse lasknud', mis on täiesti meelevaldne ja irratsionaalne vastus - samamoodi ei saa ju teha järeldusi narkomaanide kohta, kui ei ole ise vastavaid mõnuaineid tarvitanud, on nii ?

Ja siis sildistatakse mind usuvastaseks, samas, ma Lihtsalt Tahan Teada.

Anonüümne ütles ...

Millist osa Piiblist sa lugenud oled-kas seda, mida Kirikukonklaav peab pühade tekstide koguks, arvates sealt välja kõik pisutki vastuolulised teosed või kõikki raamatuid, surnumere vaserullile kirjutatud nimekirja? Jah ma tean, sa oled lugenud seda kiriku bestoffi, neile meelepäraseid teoseid. Vastuolusid on Piiblis rohkemgi kui arvata võib. Ehk on tõde oopis seal kust sa seda näha ei saa? Kas su küsimustele on üldse vastuseid?

Tõde on kuskil olemas.. .

Ray D. Noper ütles ...

Ahaa, hea küsimus. Nii seda kui teist, kuigi vaserullide kallale ise läinud ei ole. Tarkuseraamatud on kõik loetud, ka need, mis ei ole ametlikus bestoffis, samuti peaks muud apokrüüfilised osad loetud olema....

Need anonüümse viimased küsimused on ju retoorilised, eksole ? Mina ei oska neile vastata, kui ma teada ei tahaks, ma ju ei küsiks ?