Lehed

20070225

Presidendist ja vastuvõtust


2007 2006
Kõne 8 3
Esitus 5 7
Showprogramm 4 9
(kõik hinded 10-punktiskaalas)

Kõne oli ju iseenesest tore, valupunktid pihtas ja põhjas, ainuke etteheide - kõne eri "peatükkide" vahelised seosed jäid praktiliselt tegemata, niimoodi tundus, et tegemist on lihtsalt mõtteteradega, mis on paberile paisatud...
Kõne esitus, aga... Järgmiseks korraks tuleks Ilvesel kas a) kirjutada märgatavalt lühem kõne, või b) enne nii pikka kõnet teha intensiivne häälekool. Valus, valus, valus oli kuulata seda, mida täismehe hääl tegi poole kõne pealt, lõpu peale hakkas aga isegi mu kass närviliseks muutuma. Kui hääl ei kanna, siis hääl ei kanna, tõenäoliselt poleks olnud patt teha näiteks 30sekundine paus ja klaas vett (leiget teed?) hinge alla võtta, oleks ehk natukenegi paremaks teinud...

Showprogramm on aga see koht, kus Arnold Toomasele pika puuga ära tegi. Kuigi - kui päris aus olla - presidendil on selles osas ilmselt üsna vähe öelda... Tõnis Mägi on vanameister, kuid ei suutnud ületada Chalice'i "Minu Inimesi"... Lastekoorid aga... Seekordse vastuvõtu showprogrammi pärl oli muidugi Volk & Recycle Bin (muide, kas Volk veeretas seda platvormi omale toeks sinna - ja pärast ära, nagu kõndimisraami ?), kelle uusversioon "Die Woche"-st kõik ülejäänud esitajad meetritekaugusele maha jättis.

Mida ETV-le ette võiks heita, on intervjuu Mihkel Mutiga. See tüüp on selline nartsissist ja egomaniakk, et isegi Priimägi ja Savisaar kokku ei ole nii jõhker.

1 kommentaar:

RABBITMONSTERATTACK!!! ütles ...

Aitäh, sain ka ülevaate sellest, mis toimus. Nüüd tean, et eriti millestki ilma ei jäänud.
Kõnet vaatasin tagantjärgi ja pakun, et herr president oli kas a) kergelt joobes b) hirmsasti närvis c) kõne eelnevalt läbi lugemata unustanud. Võimalikud variandid, kombinatsioonid ja ka kõik kolm korraga.